ساعات کاری: روزهاي زوج از ساعت ٣-٧ بعداز ظهر
(021) 22615402-22615403

برای سفید کردن دندان چه کنیم؟

بلیچینگ دندان

زیبایی دندان ها یک امری حیاتی که امروزه بیش از پیش نیاز آن احساس می شود . دندان ها از جمله تاثیر گذار ترین اجزای صورت است که در نگاه اول به چشم می خورد . لبخند اولین ارکان برای برقراری ارتباط جمعی محسوب می شود. اما برای داشتن لبخند زیبا چه مواردی لازم است . در اولین گام باید دندان های مرتب و منظمی داشته باشید و در گام بعد سفید بودن دندان ها از اهمیت زیادی برخوردار است . شاید دندان های مرتبی داشته باشید اما اگر ظاهر نامطلوبی داشته باشید باز در خندیدن تامل می کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با سفید کردن دندان ها بیشتر آشنا شوید.

سفید کردن دندان

برای سفید کردن دندان ها روش های زیادی ذکر می شود که امروزه با رشد روزافزون تکنولوژی روش های نوینی ارائه شده که می تواند در زودترین زمان کیفیت مناسب را برای بیماران به همراه داشته باشد .

در سفید کردن دندان ها بد رنگی ها و زدی که روی دندان ها وجود دارد از بین می رود این رنگدانه ها ممکن است به صورت ژنتیکی باشد و ظاهر دندان را زشت کند .

بلیچینگ همان سفید کردن دندان ها روشی است که امروزه به صورت عمده به عنوان سفید کردن دندان مشهور شده است. بلیچینگ دندان از پراکسید هیدروژن و پراکسید کربامید تشکیل شده که ماده ای قوی برای سفید کردن دندان ها محسوب می شود که جرم و رسوب دندان ها را از بین می برد .

سفید کردن دندان ها

 

تفاوت بلبچینگ دندان با جرم گیری

درست است، شاید در نگاه اول به نظر برسد جرم گیری مانند بلیچینگ عمل می کند پس چرا تفاوت قیمت قابل توجهی دارد و با نام متفاوتی معرفی می شود؟ بلیچنگ نیز رسوب و جرم دندان ها را می زداید اما این ماده سفید کننده به مینای دندان ها نیز نفوذ می کند و جرم ها را از ریشه دندان نیز از بین می برد و روی دندان ها نیز براق و سیقلی می گردد.

اثر بلیچینگ دندان

برای سفید کردن دندان ها حد مشخصی وجود ندارد و مطابق با ویژگی دندان بیمار، متفاوت عمل می کند و میزان اثر بخشی آن به جنس دندان ها و میزان رنگدانه هایی که روی دندان ها قرار دارد، مربوط می شود .

انواع بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان با به دو روش بلیچینگ دندان در خانه و مطب تقسیم بندی می شود .

بلیچینگ دندان در مطب که مورد بحث ما در این مقاله است بسیار سریع تر از بلیچینگ در خانه عمل می کند . این روش به خاطر قدرت زیاد آن، از یک قالب برای محافظت از لثه ها استفاده می شود که بعد از آن با قرار دادن نور و گرما میزان اثر بخشی ماده بلیچینگ را افزایش می دهند . با با این روش دندان ها حدود 8 درجه سفیدتر می شوند که این مقدار ثابت نیست و با توجه به جنس دندان بیمار متغییر است .

بلیچینگ دندان با لیزر

این روش مشابه بلیچینگ معمولی است اما ماده مورد استفاده آن بسیار قوی تر عمل می کند و با کمک لیزر گرمای مورد نیاز تامین شود. این روش باعث می شود بلیچینگ بهتر عمل کند . هزینه بلیچینگ دندان با این روش بیشتر تخمین زده می شود.

چرا بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان در مدت یک ساعت اثر خود را به نمایش می گذارد و با محلول بسیار قوی دوام و نتایج قابل توجهی دارد . این محلول شیمیایی بسیار قوی است و جرم های عمیق هم با آن ناپدید می شود . این موارد باعث شده بلیچینگ دندان به عنوان یک روش مناسب برای سفید کردن دندان معرفی شود .

هزینه بلیچینگ دندان

هزینه بلیچینگ بنا به نوع روشی که انتخاب می کنید متفاوت است و بسته به اینکه بلیچینگ خانگی یا در مطب انجام شود و یا نوع مواد مصرفی و اینکه آیا نیاز به انجام قالبگیری دارد یا نه، متفاوت است و دندانپزشک زیبایی در جلسه مشاوره با مشاهده وضعیت دندان ها هزینه تمام شده را به بیمار اعلام می کند .

دکتر مریم قرایی  جراح و دندانپزشک، با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز و پیشرفته به برطرف کردن مشکلات دندان بیماران می پردازد. ایشان با دانش و تجربه خود زمینه رضایتمندی مراجعین را فراهم نموده است. جهت مشاوره با بهترین جراح دندانپزشک در تهران می توانید با شماره 02122615402 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر مریم قرایی مراجعه نمایید.

 

ماندگاری بلیچینگ دندان

انجام هر عمل زیبایی به مراقب های بعد از آن نیازمند است و ماندگاری عمل مورد نظر را تضمین می کند . بلیچینگ دندان نیز ارتباط مستقیم به نحوه نگهداری دندان ها بعد از انجام بلیچینگ دارد چرا که این روش یک درمان دائمی و همیشگی نیست و اگر مراقبت ها لازم صورت نگیرد دندان ها زرد و جرم دار می شوند. البته این مراقبت ها عموما رعایت بهداشت دهان و دندان است که انجام آن برای همه افراد امکان پذیر خواهد بود. البته ماندگار بودن نتیجه به تبحر دندانپزشک زیبایی که با تجربه کافی این روش را روی دندان های شما پیاده نماید.

کلام آخر

با توجه به موارد ذکر شده دیگر نیاز نیست نگران زردی و جرم دندانهایتان باشید . با استفاده از روش های نوین می توانید به راحتی و در زمان محدود دندان هایی زیبا داشته باشید. اما سعی نمایید در انتخاب دندانپزشک دقت نمایید تا بتوانید نتیجه مورد نظر خود را دریافت نمایید.

پاسخ

هفت + سه =

Call Now Button