ساعات کاری: روزهاي زوج از ساعت ٣-٧ بعداز ظهر
(021) 22615402-22615403

درمان ریشه دندان عفونی

درمان ریشه دندان عفونی

اکثر مردم ما به خاطر تصورات غلط از دندانپزشکی و زمان مراجعه به بهترین دندانپزشک، دندان های خود را به خاطر پوسیدگی و یا عفونت ها ازدست می دهند.تصور غلط یعنی اینکه هر زمان دندان درد گرفتیم و از شدت درد خوابمان نبرد باید به دندان پزشک مراجعه کنیم در حالی که لازم به ذکر است مدت زمان مناسب برای معاینه و کنترل دندان های خود هر ٦ماه یک بار است تا از پوسیدگی دندان و همین طور عفونت دندان جلوگیری شود.

ما در این مقاله سعی می کنیم اطلاعاتی در خصوص دندان، بهترین دندانپزشک و مراحل درمان، ترمیم و درمان ریشه دندان و عفونت دندان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

درمان ریشه دندان عفونی

پوسیدگی دندان

یک دندان از سه قسمت مینا، عاج و پالپ تشکیل شده. پالپ حاوی عصبها و رگ های خونی است. حتما تا بحال با درد هایی که بعد از خوردن چای و یا آبی که کمی خنک است رنج برده اید و یا حتی از خوردن شیرینی هایی که تا چندسال پیش بهترین خوراکی شما محسوب می شدند و حالا تبدیل به بدترین دشمن شما شده اند محروم مانده اید؟رنگ دندانتان چه؟ آیا متوجه تغییر رنگ دندان خود شده اید؟ این علائم نشانه هایی از پوسیدگی و یا حتی عفونت دندان هستند.اگر عفونت دندان بیش از حد باشد به عفونت ریشه ای دندان دچار می شوید و سریعا باید این موضوع با بهترین دندانپزشک اطرافتان درمیان گذاشته شود چرا که ممکن است باعث سرایت عفونت به سایر نقاط بدن گردد.این اتفاق در بدن افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیفی هستند بسیار خطرناک است. پس یادتان باشد سرخود آنتی بیوتیک مصرف نکنید و از خود درمانی بپرهیزید و خود را به یک دندانپزشک شناخته شده و کاربلد برسانید.

اکنون میخواهیم شمارا با بهترین درمان ریشه دندان آشنا کنیم.

عفونت ریشه دندان

علائمی که گفته شد نشان دهنده عفونت ریشه دندان که از پوسیدگی در مدت زمان طولانیست حاصل می شود.

یک دندانپزشک زبده باید پس از تشخیص عفونت ریشه دندان تمام تلاش خود را برای درمان آن و نگه داشتن دندان بیمار انجام دهد. لازم بذکر است گاهی برخی پزشکان تازه کار با به کار بردن اصطلاحات پزشکی بیمار را قانع میکنند که قادر به تعمیر مشکل جزئی دندان او که تنها عفونت ریشه ای ساده است نیستند و  باید دندان  را که امروزه کاربردی ترین عضو صورت در زیباییست را بکشند.

پس ضروری است حتما در انتخاب دندان پزشک خود دقت کنید که خدایی ناکرده به خاطر یک پوسیدگی ساده یک عمر افسوس دندان از دست رفته خود را نخورید.

دکتر مریم قرایی  جراح و دندانپزشک، با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز و پیشرفته به برطرف کردن مشکلات دندان بیماران می پردازد. ایشان با دانش و تجربه خود زمینه رضایتمندی مراجعین را فراهم نموده است. جهت مشاوره با بهترین جراح دندانپزشک در تهران می توانید با شماره 02122615402 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر مریم قرایی مراجعه نمایید.

درمان ریشه دندان عفونی

لازم نیست به هیچ عنوان از ترمیم و خارج کردن عفونت و ریشه دندان خود مضطرب شوید چرا که دندانپزشک حاذق با تزریق بی حسی اطمینان کامل را به شما میدهد که هیچ دردی را احساس نکنید و خدمت مورد نظر شما در نهایت آرامش انجام خواهد گرفت.

دندانپزشک با خارج کردن عفونت و درمان ریشه دندان به شما اطمینان خاطر می بخشد که دیگر از درد خبری نباشد و برای شما آرامش به ارمغان بیاید.

چند روز بعد از درمان ممکن است با درد و حساسیت دندان با فشار مواجه شوید که امری طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی نیست،زیرا  با مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک خود میتوانید این درد هارا التیام بدهید.

فراموش نکنید که دندان خود را دوبار در روز با خمیر دندانی که دندانپزشک تجویز کرده شستشو کنید و حتی الامکان از آب نمک برای ضدعفونی کردن دندان خود استفاده کنید.آب نمک قدیمی ترین روش اما در عین حال سالم ترین روش برای بهبود روش درمان ریشه عفونی دندان شماست.

پاسخ

1 + 15 =

Call Now Button