ساعات کاری: روزهاي زوج از ساعت ٣-٧ بعداز ظهر
(021) 22615402-22615403

هزینه کامپوزیت دندان

هزینه کامپوزیت دندان

داشتن لبخندی زیبا که به مروارید های درخشان زیبنده باشد آرزوی هر فردی است. شاید تا پیش از این دستیابی به دندان های ردیف و سفید چندان امکان پذیر نبود و یا دست کم نیازمند هزینه های گزاف بود، اما امروزه به مدد پیشرفت علوم دندانپزشکی و همچنین تنوع تجهیزات آن برخورداری از زیبایی دندان ها تنها یک آرزو نیست.

کامپوزیت دندان 

در عصر حاضر افراد زیادی برای پوشاندن جامع به این آرزو دست به کار شده اند و از خدمات دندانپزشکی بهره برده اند.

اما هنوز کم نیستند افرادی که به دلایل مختلف در استفاده از این خدمات دچار تردید هستند. ریشه این تردید بر می گردد به هزینه این خدمات، ترس از آسیب به مینای دندان و ده ها دلیل دیگر.

برخی نیز به دلیل نا آشنایی با خدمات متنوع دندانپزشکی انتخابی اشتباه داشته اند که این موجب شده جز عوارض آن چیز دیگری را نبینند.

این مقاله حول محور عواملی که بر هزینه خدمات دندانپزشکی از جمله کامپوزیت تاثیر گذار است بررسی هایی را به عمل آورده تا متقاضیان بتوانند با آگاهی بیشتری اقدام به انجام روش های متنوع در زیباسازی دندان کنند.

 

کامپوزیت دندان

 

اگر به دلیل هزینه زیاد این خدمات است که انجام آن را به تعویق انداخته اید، پیشنهاد می کنیم خواننده این مقاله باشید:

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان از جمله خدماتی است که در دهه اخیر به دلیل پیشرفت هایی که در ساخت مواد مورد استفاده آن به وجود آمده، توانسته رضایتمندی بالایی را در میان متقاضیان ایجاد کند. اصولا با گذشت زمان در هر  زمینه پزشکی با روش ها و تکنیک هایی رو به رو می شویم که ضمن کاربردی تر شدن، عوارض آن ها نیز به حداقل می رسد. از این رهگذر است که کامپوزیت های دندانی نیز از قافله پیشرفت های روزآمده عقب نماده اند. یکی از علت های هزینه بر شدن این خدمات نیز همین پیشرفت های چشمگیر در مواد مصرفی و تجهیزات انجام آن است.

شاید بهتر باشد قبل از بررسی عوامل تاثیر گذار بر هزینه کامپویت دندان مقداری درباره چگونگی روش انجام آن چند سطری را مطالعه کنید:

روش انجام کامپوزیت دندان

قبل از هرگونه اقدام ابتدا دندانپزشک برای انتخاب نوع و رنگ کامپوزیت و اینکه متقاضی با دیدن نمونه کارهای کامپوزیت دندان مایل به انجام کدام مدل از آن است با وی مشورت می کند. در این جلسه توصیه های لازم قبل و بعد از کامپوزیت به بیمار ارائه می شود و فرد در جریان چگونگی انجام کامپوزیت دندان قرار می گیرد.

در مرحله بعد با شستشوی دندان ها دندانپزشک سطح دندان را عاری از هرگونه جرم و نمناکی خواهد کرد. سپس با استفاده از اسیدی مخصوص سطح دندان ها را برای قرار دادن کامپوزیت آماده می کند.

در این بین دندانپزشک برای چسبیدن کامپوزیت از چسب مخوص دندان استفاده خواهد کرد. در نهایت با قرار دادن کامپوزیت روی دندان ها به اصلاح شکل و فرم آن ها می پردازد.

اینکه متقاضی بخواهد از کدام نوع کامپوزیت استفاده کند در هزینه این خدمات تاثر گذار است در ادامه توضیح کامل تری را در این باره می خوانید.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه کامپوزیت دندان

عوامل بسیاری می تواند در میزان هزینه کامپوزیت دندان موثر باشد که از جمله ان:

میزان تخصص و مهارت دندانپزشک

این که شما کامپوزیت دندان های خود را به کدام دندانپزشک بسپارید، از مهمترین المان های موثر بر هزینه خواهد بود. دندانپزشکانی که ضمن بهره مندی از تخصص دندانپزشکی زیبایی از مهارت و تجربه بالا نیز برخوردار باشند، علاوه بر تاثیر گذاری بر نتیجه کامپوزیت دندان بر هزینه آن نیز تاثیر گذار است. دور از ذهن نیست که این نوع دندانپزشکان نسبت به دندانپزشکان مبدی تعرفه های بالایی داشته باشند.

اما نکته قابل تامل در این زمینه لزوم مراجعه به بهترین دندانپزشک زیبایی است. برای یافتن چنین دندانپزشکی می توانید با سرچ بهترین دکتر کامپوزیت دندان دندانپزشک خود را پیدا کنید.

علاوه بر این مراجعه به دندانپزشک خوب می تواند شمارا از بروز عوارض کامپوزیت دندان برهاند.

استفاده از مواد مرغوب برای کامپوزیت دندان

یکی دیگر از فاکتور های تاثیر گذار بر هزینه کامپوزیت دندان موادی است که در این روش مصرف می شود. قطع به یقین استفاده از مواد نامرغوب علاوه بر ایجاد عوارض می تواند صدمات جبران ناپذیری را برای افراد ایجاد کند. بنابراین قبل از اقدام به انجام کامپوزیت دندان می بایست درباره نوع مواد مصرفی توسط دنداننپزشک اطمینان یابید. لازمه این کار آگاهی از انواع کامپوزیت دندان و آشنایی با مواد مصرفی آن است.

تاثیر آسیب های دندان و تعداد واحد دندانی بر هزینه کامپوزیت

دندانپزشک قبل از انجام کامپوزیت در جلسه ای تحت مشاوره فرد، دندان ها را به خوبی بررسی کرده و میزان هزینه را متناسب را تعداد واحدی که فرد نیازمند کامپوزیت دندان است، ارائه خواهد داد. لذا نوع دندان های شما و میزانی آسیبی که دیده است و همچنین تمایل شما به تعداد واحدهایی که برای کامپوزیت در نظر دارید بر میزان هزینه آن موثر خواهد بود.

 

دکتر مریم قرایی  جراح و دندانپزشک، با استفاده از تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز و پیشرفته به برطرف کردن مشکلات دندان بیماران می پردازد. ایشان با دانش و تجربه خود زمینه رضایتمندی مراجعین را فراهم نموده است. جهت مشاوره با بهترین جراح دندانپزشک در تهران می توانید با شماره 02122615402 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر مریم قرایی مراجعه نمایید.

 

 

درمان های زمینه ای دندان های آسیب دیده

ممکن است فردی برای انجام کامپوزیت دندان نیازمند درمان پوسیدگی های دندانی باشد . لذا برای ارزیابی هزینه کامپوزیت دندان باید قبل مراجعه ابتدا سلامت دندان ها توسط دندانپزشک ارزیابی شده تا اگر نیاز به درمان باشد قبل از کامپوزیت انجام شود.

توصیه نهایی در انجام کامپوزیت دندان

قطعا تا به این مقاله برسید مقالات بسیاری را در زمینه معایت کامپوزیت دندان و مزایای کامپوزیت دندان خوانده اید و با علم به تمامی این فاکتور ها در صدد انجام آن بر آمده اید . پیشنهاد نهایی ما برای انجام کامپوزیت دندان در قدم اول مراجعه به بهترین دندانپزشک زیبایی و مشورت درباره تمامی ابعاد این خدمات درمانی است. لذا از پرسش هرگونه سوال تردید نکنید، چراکه دندان ها تنها مروارید های بارارزش دهان شما هستند.

 

پاسخ

12 − 7 =

Call Now Button